• besiktASK.net e Hoşgeldiniz! Sadece Beşiktaş'ı konuştuğumuz bu platformda özgürce düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bildirebilir; galeriler ve videolar paylaşıp diğer üyelerimizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

3. Manifesto “Eğitim”

editorkartal

Yönetici
Kara Kartal
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
602
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Beşiktaş JK Başkan Adayı Hürser Tekinoktay’dan üçüncü Manifesto


Değerli Beşiktaşlı dostlarımız,


Spordaki kaos ve çözümsüzlüğün artarak büyüdüğü içinde bulunduğumuz bugünlerde, 2019 projelerimizden biri olan “Eğitim” ile ilgili olan 3. Manifestomuz.


1. Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarihsel misyonu doğrultusunda bir üniversite kuracaktır.


2. Üniversitenin bölümleri spor kulübümüzün işleyiş ve misyonu çerçevesinde güncel, küresel rekabet içerisinde, popülist kurgudan uzak, sporun temel yapısını sağlayan, Türkiye’de ilk kez açılacak yeni bölümlerden oluşacaktır.


3. Kendi işleyiş mekanizması içerisinde yer alan tüm birimlere ve kendi öz kaynak düzenine donanımlı insan yetiştirmenin yanında, tüm spor kurumlarının ihtiyacını karşılayacak, ülkedeki insan kalifiyesinin üst düzeye çıkmasını sağlayacak müfredat bütünlüğünü uygulayacaktır.


4. Üniversiteye paralel olarak alt yapı tesisleri içerisine Şan Ökten Spor Lisesi kurularak altyapı ve öz kaynaklarını eğitim ile entegre etme başarısını gösterecek bir kurgu haline getirilecektir.


5. Spor Lisesi, BJK’nin kuruluş felsefesi olan “önce iyi insan” yetiştirme prensibinden yola çıkarak, sporcularının entelektüel ve donanımlı birey olmasını amaç edinecek,
Sporcuların performansını direkt etkileyen beslenme, dinlenme ve antrenman üçgenini sorun olmaktan çıkartacaktır.


6.Spor Hukukunun temel eksikliği hukuk sisteminin içindeki yasal boşluklardır.


Bu yasal boşlukları gidermek için Adalet Bakanlığı ile konsorsiyum sağlanarak üniversitemizin Hukuk Fakültesinde ‘Spor Hukuku’ ihtisas bölümü kurulacaktır.


7. Dünyadaki en kuvvetli spor endüstrisine sahip ABD ve İngiltere ile küresel rekabeti sağlayacak insanları yetiştirmek için global anlamda en kârlı sektör olan eğitime yatırım yapılacaktır.


8. BJK Üniversitesi Akatlar Spor Kompleksi arazisinin yanına konuşlandırılıp orta vadede ciddi bir insan kalitesi ve gelir sağlanacaktır.


9. BJK Üniversitesi bünyesinde Sürekli Eğitim Merkezi kurulup 1 yıl lisanslı spor yapmış tüm eski ve sporu yeni bırakmış sporculara meslek edinme sertifika programları ücretsiz açılarak meslek edinmeleri ve istihdam edilmeleri sağlanacaktır.


10. Ayrıca, eski sporcularımızın kulübümüzün çeşitli departmanlarında profesyonel katkı sağlamaları amacıyla İngiltere, İspanya ve Almanya gibi ülkelerin Federasyonlarıyla yapılacak iş birliğiyle eğitim almaları sağlanacaktır.


BJK Başkan Adayı
Hürser TEKİNOKTAY
 
Üst