• besiktASK.net e Hoşgeldiniz! Sadece Beşiktaş'ı konuştuğumuz bu platformda özgürce düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bildirebilir; galeriler ve videolar paylaşıp diğer üyelerimizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

4. Manifesto “Ekonomik ve Finansal Önlemler”

editorkartal

Yönetici
Kara Kartal
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
602
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Beşiktaş JK Başkan Adayı Hürser Tekinoktay’dan 4. Manifesto “Ekonomik ve Finansal Önlemler”


Değerli Beşiktaşlı dostlarımız,


18 yılda oluşan ve büyük krize doğru giden borç yapısına karşı acil eylem planı uygulamaya konulacaktır.


1. Mali Disiplin ve Tasarruf Planı:
Kasaya kilit vurulacak, mutlak tasarrufa gidilecek ve mali disiplin sağlanacaktır. Kredi borçları dinamik bir modelle yeniden yapılandırılacak. Tasarruftan gelen kâr öncelikle yüksek faizli borçların kapanması için kullanılacak.


2. Digital Şeffalık:‬
İkinci manifestomuzda belirtilen 4B Kongre Üyeliği kapsamındaki tüm White/Beyaz Kart sahipleri üye numarasıyla bjk.com.tr’ye giriş yaparak ve tüm mali tabloları online olarak görüntüleyebilecek, böylelikle Digital Şeffaflığa tam olarak geçiş yapılacaktır.


3. Gelir Dağılım Disiplini:
Futbolcuların ücret, maaş ve primleri toplam gelirin yüzde 65’ini geçmeyecek.
Toplam gelirin en az yüzde 5’i amatöre şubelere ayrılacaktır.


4. Etik ve Rekabet Piyasası Kuralları:
Yönetim Kurulu Üyelerine ait ve üyelerin ortaklığındaki şirketler, BJK A.Ş. ve Derneğe ait hiçbir şirkete kati surette fatura kesemeyecek.‬


5. Rayiç bedel maaş kuralı:
Üst düzey çalışan profesyonel idari personelin maaşları, yaptığı işin emsali olan rayiç bedellerin üstüne katiyetle çıkmayacak.


6. Gerçek Denk Bütçe:
Gelirlerden daha fazla harcama yapılmayacak.
Altyapı, tesis gibi yatırımlar başa baş harcamaya dahil edilmeyecek. Bu tip yatırımların maliyeti bütçenin %10’unu geçerse bu ancak Genel Kurul kararıyla olacak.


7. Amaca uygun bütçe ve harcama:
Bütçelere Futbolcu satış gelir kalemi konulmayacak.
Özel durum ve ihtiyaç fazlası oyuncuların satışından elde edilecek gelirin kârı, yüksek faizli banka borçlarının kapatılması için kullanılacak.


8. Sponsorluk gelirleri amacı ve kapsamı dışında hiçbir yerde kullanılmayacak.


9. Tüm transferlerde oyuncu menajerlerine ne kadar ödeme yapıldığı tüm detaylarıyla resmî internet sitesinden duyurulacak.


10. Zarar eden tüm işletmeler ıslah edilecek. 4B Projesiyle desteklenerek yaratılacak kâr getiren ticari işletmelerle futbol içi / dışı üretim ekonomisine geçiş sürecine girilecek.


BJK Başkan Adayı
Hürser TEKİNOKTAY
 
Üst