• besiktASK.net e Hoşgeldiniz! Sadece Beşiktaş'ı konuştuğumuz bu platformda özgürce düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bildirebilir; galeriler ve videolar paylaşıp diğer üyelerimizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

6. Manifesto “Spor Politikamız ve Futbol İşletme Modeli”

editorkartal

Yönetici
Kara Kartal
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
602
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Beşiktaş JK Başkan Adayı Hürser Tekinoktay’dan 6. Manifesto “Spor Politikamız ve Futbol İşletme Modeli”


Değerli Beşiktaşlı dostlarımız,


1 – Spora başlangıç dört yaşa indirilecek.


2 – Başta 5 pilot bölge olmak üzere BJK Sporcu yetiştirme ve arama modelimiz tüm Türkiye’deki genç insan kaynağına entegre edilecek.


3 – Kısa, orta ve uzun vadede amatör ve profesyonel takımlarımıza kendi sporcularımızı yetiştirecek kalıcı bir sistem kurulacak.


4 – En büyük ticari hacmimizin kaynağı futbol işletme modelimiz kesinlikle üretim ve katma değer ekonomisi üzerine dönüştürülecek.


5 – Alt Yapımız futbolcu fabrikasına dönüştürülecek; Yüksek hızda ve kaliteli eğitim müfredatı, yeni nesil teknoloji, genotipler ve tüm bilimsel değerler kullanılacak, tüm bunlar güncel bilimsel donanımlarla desteklenecek.


6 – Yurt içinde ve dışında en az 2’şer proje takım anlaşması yapılacak; Avrupa, Uzak Doğu, Asya ve Latin Amerika’da Scout ağı kurulacak.


7 – Afrika’da BJK Futbol Akademisi açılacak.


8 – İngiltere ve Almanya’da BJK şubeleri açılacak ve özellikle Britanya’daki iş ortaklarıyla futbol ticari hacminin içine girmek hedeflenecek.


9 – Futbol işletme modelimiz liyakat, deneyim ve kendi öz organizasyonumuz sayesinde sadece BJK Futbol AŞ’nin kar edeceği bir işletme düzenine sokulacak.


10 – Bu düzenek biri yerli, biri yabancı Futbol İşletme sisteminin takibinden sorumlu olacak 2 sportif direktör, Scout, Eğitim, Özkaynak sorumlu ve komiteleriyle teknik kurula bağlı olup, transfer komitesi ve teknik direktörümüzün kullanımına tesis edilecek.


BJK Başkan Adayı
Hürser TEKİNOKTAY
 
Üst