• besiktASK.net e Hoşgeldiniz! Sadece Beşiktaş'ı konuştuğumuz bu platformda özgürce düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bildirebilir; galeriler ve videolar paylaşıp diğer üyelerimizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

Ceza değil ödül verin

editorkartal

Yönetici
Kara Kartal
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
602
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Ceza değil ödül verin

Türk futbolunun en büyük sorunu hakemler... Çok net! Dünya futbolu da bu sorundan çok uzak değil ama bizim dışımızdaki futbol ülkeleri en azından gelişmelere ayak uydurup çare arayışlarına destek oluyorlar.
Biz de bu da yok. Misal VAR geldi... Geliş amacı futbolda çok tartışılan gol, penaltı ve ofsayt konularında adaleti sağlamak.
Neredeyse tüm Avrupa, bu konulardaki tartışmaları minimuma indirirken, biz ofsayt dışında VAR'ın bir faydasını göremedik. Özellikle bu sezon tam anlamıyla bir komedi yaşanıyor. Neden!? Çünkü Zekeriya Alp MHK'sı, VAR'a giden hakemi cezalandırıyor!
Dahası hakemi yanlış yere çağıran VAR hakemini de cezalandırıyor... Dolayısıyla VAR biz de artık devre dışı. Kızılca kıyametin kopması da bundan...
En son Beşiktaş-Denizli maçında Özgür Yankaya utanılası yanlışlar yaptı... İki penaltı, bir kırmızı kart güme gitti... Şimdi de Yankaya'nın sözleşmesi feshediliyor... Peki çözüm bu mudur!?
Hayır! Elbette, futbolu bilmeyen hakemlerin sözleşmeleri feshedilmelidir. Buna itirazım yok.
Ama kalıcı çözüm derinlemesine inceleme gerektiriyor.
 
Üst