• besiktASK.net e Hoşgeldiniz! Sadece Beşiktaş'ı konuştuğumuz bu platformda özgürce düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bildirebilir; galeriler ve videolar paylaşıp diğer üyelerimizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

Danyal Akbel

editorkartal

Yönetici
Kara Kartal
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
602
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Danyal Akbel, (d. 1901, İstanbul – ö. 28 Haziran 1981), Türk siyasetçi, Spor yöneticisi Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 14. başkanıdır.

Hayatı

Daru'l-Muallimini Aliye mezunudur. İstanbul Kadıköy Sultanisi, İzmir Sanat Mektebi Öğretmenlikleri, Aydın, İzmir, Ankara Erkek Sanat Okulları Müdürlükleri ve Riyaziye Öğretmenlikleri, Mesleki ve Teknik Öğretim İdari İşler Müfettişliği ve Başmüfettişliği, Ankara 1. Erkek Sanat Enstitüsü Müdürlüğü ve Matematik Öğretmenliği, Mesleki Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Aydın ve İzmir Spor Teşkilatı Futbol Heyeti Başkanlığı, İzmir Mıntıkası Merkez Heyeti Azalığı, İzmir Altay Kulübü Umumi Katipliği ve Kaptanlığı, Ankara Futbol Ajanlığı, Ankara Bölgesi Asbaşkanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı, Türk Spor Kurumu Futbol Federasyonu Başkanlığı, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü, TBMM X. Dönem Yozgat ve XI. Dönem İzmir Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.[1]
 
Üst