• besiktASK.net e Hoşgeldiniz! Sadece Beşiktaş'ı konuştuğumuz bu platformda özgürce düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi bildirebilir; galeriler ve videolar paylaşıp diğer üyelerimizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

Serdar Bilgili

editorkartal

Yönetici
Kara Kartal
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
602
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
Ankara
Serdar Bilgili (d. 1963, İstanbul), Türk iş adamı, spor yöneticisi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 31. başkanıdır.

Yaşamı

1963 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Serdar Bilgili, ilk öğretimini Ataköy İlkokulunda, orta ve lise öğretimlerini ise Robert Kolej'inde tamamladı.

Yüksek ögretimi için Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Serdar Bilgili, Redlands Üniversitesi'nde işletme ve fotoğrafçılık bölümlerinden mezun oldu. ABD'deki eğitimini tamamladıktan sonra, 1983 yılında Viyana'daBirleşmiş Milletler'de bir sene staj yaptı. 1984 yılında Türkiye'ye dönüp iş hayatına atılan Serdar Bilgili, Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak inşaat ve turizm alanlarında faaliyet gösteren şirketlerini yönetmektedir.

Aktif olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Serdar Bilgili, bugüne kadar ABD'de iki, Türkiye'de iki tane olmak üzere toplam dört fotoğraf sergisi açtı.

Ödülleri

  • 2008 yılında Akaretler Projesiyle İstanbul Turizm Ödülü aldı.[2][3]
  • 2009 yılında Avrupa’nın 2. büyük restorasyon projesi Akaretler Sıraevler ile Londra’da Urban Land Institute[4]’un (ULI) ödülü.
Beşiktaş dönemi

Serdar Bilgili'nin Beşiktaş'taki yöneticilik kariyeri ise 1992 yılında Beşiktaş Yönetim Kurulu'na seçilmesiyle başladı. 1992-1998 yılları arasında aralıksız olarak Süleyman Seba başkanlığındaki Beşiktaş Yönetim Kurullarında görev alan Serdar Bilgili, bu süre zarfında Genel Sekreterlik ve Basın Sözcülüğü görevlerinde bulundu.

26 Mart 2000’de yapılan seçimlerde Beşiktaş Başkanı seçildi ve Nevio Scala'yı getirmiştir. 31 Mart 2002 günü rekor sayıda üyenin oy kullandığı seçimde Serdar Bilgili Beşiktaş Jimnastik Kulübü başkanlığına seçildi. Serdar Bilgili 7.363 geçerli oyun 4.078'ini aldı.

Süper Lig 2003-04 sezonunu ikinci yarısında 15 puan kaybeden Beşiktaş, şampiyonluğu’da kaybedince, yaşanan olumsuz olaylar ve taraftar baskısı nedeniyle Serdar Bilgili, 2004'te görevinden istifa etti.
 
Üst